Badem Kırma Makinesi
Kategori Dışı

Kripto Paralar Neden Düşmeye Başladı !!!

 

 

ABD’nin ekonomideki koruyucu politikası ulusal ve uluslarası yatırımcıyı tedirgin ettiği için yatırımcı daha çok ABD dışındaki ülkelerde yerel paraların değer kaybedeceğini gördüğü için bu yatırımcılar nakitlerini dolara yada altına çevirerek beklemeyi tercih etti. Bununla beraber bitcoin yeni olması ve uluslararası ticarette henüz  kabul görmemesi ve bitcoini elinde tutan büyük yatırımcılar illegal bazı bitcoin teşebbüslerinden dolayı ellerindeki bitcoinleri hızlı bir şekilde ellerinden çıkarmaları   bitcoinin fiyatının hızlı bir şekilde aşağı doğru düşmesine neden oldu. Bunlarla beraber aşağıdaki nedenlerde bitcoinin düşmesinde etkili oldu.

1. Kredi kart sisteminin bitcoin alımında ve harcanmasında kullanılımına müsaade olunmaması. Birleşik Krallıktaki bütün bankalar ve ABD’deki Lloyds Banking kredi kartıyla Bitcoin almak isteyen müşterilerine engellerin çıkarılması

ABD’nin finans kuruluşlarında da bunun gibi açıklamaların gelmesi. Bank of America, Citigroup ve JP Morgan Chase, kredi kartıyla kripto para alınamayacağını bildirdi.

2. Yasal düzenlemelerin olmaması,

Devletlerin ticari ödeme aracı olarak henüz kanuni düzenlemelerin yapılmamış olması bitcoinin ödeme aracı olarak kullanılmasında ciddi sıkıntılardan biri. Bununda sebebi henüz somut olarak bir devletin yaptığı bir adım yok buna bağlı olarak hiçbir devlet bunun için adım atmıyor.

3. Bitoinin illegal işlerde ödeme aracı olarak kullanılması.

4. Sosyal Medyada reklam yasağının getirilmesi. Hiç şüphesiz ki google ve facebook bitcoin için reklam yasağı getirmeleri de  bitcoinin hızlı düşmesine neden olması.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar* olarak işaretlendi

Bu HTML etiketleri ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Badem Kırma Makinesi