Badem Kırma Makinesi
Hayvancılık ve Yetiştiricilik

Köyüne Dönenlere 300 Koyun Desteği

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı bütün çiftçilerimizi köylerine döndürecek bir açıklama yapmıştır.Köyüne dönen çiftçilerimize maaş ve 300 koyun desteği vereceğini açıkladı.Kendi işinin patronu ol projesi kapsamında kentlerden köye göçe teşvik amaçlı işe imza atıldı.Çiftçiler köylerine dönüp hayvancılığa başlayacaklar.Bu proje kapsamında köyüne dönen çiftçilere maaş ve 300 koyun desteği devlet tarafından sağlanacak.

Kimler kendi işinin patronu olacak ve 300 koyun ve maaş alacaklar.Bu projeden faydalanacak ve başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak ?

Kendi işinin patronu ol projesi nedir ?

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba Kentten git köyünde patron ol,hem maaş al projesiyle alakalı açıklama yaptı.Fakıbaba projenin kentten köye dönmeyi sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Asgari ücret ve 300 koyun desteği

 

“Müthiş bir sosyal ve sürü artırma projesi” diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:

“Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacaktır. Sigortasını da yapacağız. İlaç ve yem, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacaktır. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacaktır. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder.

Yavrularını bize satabilirler

Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilirler. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacaklar. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracaktır.”

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar* olarak işaretlendi

Bu HTML etiketleri ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Badem Kırma Makinesi