Badem Kırma Makinesi
Ekonomi Haberleri

Japonya’ya’Bitcoin’ci Bakan Atandı

 

 

Japonya’da ülkede kripto para borsalarının yasallaştırılmasına etki sağlayan ve blockchain teknolojisini destekleyen Takuya Hirai Bilim ve Teknoloji Bakanı olmuştur.

İktidardaki Liberal Demokratik Parti (LDP)’nin üyesi olan Takuya Hirai’nin, geçen yıl ülkede kripto para birimi borsalarında alım satım yapmayı yasallaştıran kişilerin arasında yer almıştı. Özellikle 2017 yılındaki kripto para borsalarının bu yasa ile ‘hedgefon’lara açılması ile Bitcoin fiyatı bin dolardan 20 bin dolara yükselmiştir.

Liberal Demokratik Parti’nin Bilgi Teknolojileri Strateji Özel Komitesi’nde aldığı görevi boyunca birçok girişimde bulunan Takuya Hirai, 2015 yılında Japonya’nın siber güvenlik yasasını çıkarması için de büyük katkıda bulunmuştur.

Hirai’nin göreve getirilmesi Japonya’da blok zincirinin benimsenmesine kolaylık sağlayacağı ve ülkede kripto para birimleri endüstrisinin yenileneceği şeklinde yorumlar geliyor.

Ayrıca Hirai’nin kripto para birimleri ilk halka arzlarının (ICO) da ülkede yasallaşması için önemli rol oynaması bekleniyor. Hirai’nin danışmanlık yaptığı TAMA Üniversitesi, ICO’ların regüle edilmesi ve tamamen yasallaştırılması için geniş kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. Bu çalışmanın yakın dönemde kanunlaşması bekleniyor.Diğer gelişmiş ülkelerde blockchain teknolojisi’ni yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar* olarak işaretlendi

Bu HTML etiketleri ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Badem Kırma Makinesi