Badem Kırma Makinesi
Modern Tarım ve Su Ürünleri

Fındık’ta Vazgeçilmezimiz İnci Bor 8 Gübresidir ?

BOR-8 İNCİ GÜBRE

Yeni formülizasyonu,

Azot  – DAL: Bitkinin çimlenmesindeki temel besin elementidir. Bitkinin yaprak sayısının arttırmasının yanı sıra, bitki gelişimi için olmazsa olmaz elementlerden biridir. Bazı bitkilerde kardeşleşmeyi sağlayan azot, fotosentez yüzeyini canlı tutarak daha çok kuru madde oluşturur. Azot eksikliğini bitki yapraklarındaki sarı rengin yoğunluğuyla anlayabilirsiniz. Her bitki için azot ihtiyacı farklılık gösterir.

Fosfor (P) – DÖL: Toprakta belli bir miktarda bulunur, fakat bu miktar bitki gelişimi için yeteri kadar değildir. Ekimle birlikte toprağa verilmesi gereken fosfor, hemen hemen tüm bitkilerde çiçeklenmeyi sağlamanın yanı sıra bitkinin döllenmesini sağlamış olur. Bitkiyi güçlendirerek yatma ve kırılmayı önleyen fosfor, düşük ısılarda bitkiyi donmalara karşı da korur. Bazı ürünlerde enerji kaynağıdır. Eksikliği bitkinin yaprağındaki mor renk ile anlaşılabilir. Fosfor, toprakta yavaş hareket eder.

ÇİNKO (Zn): Çinko insan ve hayvanlarda olduğu gibi bitkilerde de çok çeşitli işlevlere sahiptir. Çeşitli enzimlerin yapısında yer alır ve çok sayıda enzimi aktive eder. Karbonhidrat, protein ve metabolizmasında rol oynar. Bu nedenle çinko noksanlığında karbonhidrat ve protein oluşumu etkilenir. Bitkiler bodur kalır, sararır, klorofil oluşumu düşer ve sararma başlar. Küçük yaprak oluşumu başlar ve bitkilerde su stresi artar.

BOR: Bor çiçek ve meyve tutumu ile oluşumuna katkıda bulunur, polenlerin varlığını sürdürmelerini sağlar. Hücre zarlarının dayanıklılığını artırarak bitkilere direnç kazandırır. Noksanlığı durumunda çiçeklenme, tohum ve meyve tutumu azalırken büyüme noktalarında ölümler görülmektedir.

AMİNOASİT: Serbest Aminoasitler bitkinin yapı taşıdır. Bitkinin hızlı bir şekilde gübrelerin alınmasını sağlar. Aminoasitler, vitaminler ve mineraller gibi iyi ve sağlıklı durumda kalmamıza yaradıkları gibi mikro besinleri optimize ederek bitkinin fonksiyonlarını yerine getirme, büyüme ve sağlıklı kalma gibi genetik işlevleri yerine getirirler.

ORGANİK MADDE: Toprak Organik Maddesi, bitkisel ve hayvansal doku artıklarının toprakta ayrışmaya başlamasından mineralize olmasına dek geçen süreçte oluşturduğu organik bileşiklerdir. Topraktaki organik madde toprağın yapısına, iklime, üzerindeki bitki örtüsüne, yetiştirilen ürüne göre ve zamana göre değişiklik gösterir. Organik madde toprağın verimi ve korunması için gereken en önemli unsurların başında gelir. Hiçbir üretim sisteminde toprağa yeterli organik maddeyi vermeden başarılı olmak mümkün değildir. Üretici toprağına bol kimyevi gübre atmaya hazırken, organik madde her zaman ihmal edilir. Oysa organik madde toprağın canıdır. Toprağın işlenmesi tava gelmesi, zenginliği, bereketi ve verimi hep organik maddeye bağlıdır. Organik madde vermeden sürekli kimyasal gübre kullanmak toprağı zehirler. Toprakta aşırı kimyasal gübreleme, yanlış tarım ilaçları ve aşırı sürüm gibi sebeplerle hızla canlılığını yitirmekte, tuzlanmakta ve çoraklaşmaktadır.

BOR-8’in FAYDALARI

BOR-8 Bitkilerde köklenmeyi teşvik eder.
Çiceklenme miktarını arttırır.
Meyvenin hem kalitesini hem de verimini arttırır.
Özel içeriği sayesinde bazı haşerelerin bitkiye yaklaşmasını engeller.
Toprağın Ph değerini düzenler
Uzun süreli kullanımlarda kimyasal gübrelerin toprağa verdiği zararı önler. Verimliliğini yeniden kazandırır.
Bitkiyi güçlendirir. Soğuğa karşı direncini arttırır.
Diğer gübre ve ilaçlarla birlikte kullanılabilir.
Özel Formülü sayesinde bitkiye zarar veren bazı haşerelerin gelmesini engeller. Bitkinin direncini arttırır. Mantari hastalıkların oluşumunu azaltır.
Ürünlerin raf ömrünü uzatır.
Bakırlı ilaçlar ve kalsiyum ile karıştırılması kesinlikle tavsiye edilmez. Ayrı zamanlarda uygulanmalıdır.

*Damlama sulama ile 5-6 kez sezon boyu uygulanabilir.

*Lütfen doz oranı ve kullanım sürelerini inceleyiniz.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK: %W/W

Organik Madde: %11

Toplam Azot (N): %8

Nitrat Azotu (N): %5

Toplam Fosfor Pentaoksit (P2O5): %4

Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5): %4

Suda çözünür Bor (B): %8

Suda Çözünür Çinko (Zn): %2

Serbest Aminoasitler: %2

Max. Klor (Cl): %0,3

İrtibat:05306965235

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar* olarak işaretlendi

Bu HTML etiketleri ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Badem Kırma Makinesi