Badem Kırma Makinesi

Ekerler Tarım Makina Sanayi

 

 

Abdullah EKER Tarım Makina Sanayi (Ekerler Makina Sanayi) 1979 yılında Karaman’ın küçük sanayi sitesinde mütevazi bir torna atölyesi olarak kuruldu. Tarım makineleri tamiratı ile iş hayatına başlayan firmamız, teknolojilerin gelişmesi ile birlikte traktörlere kabin üretimi, gerçekleştirdikten sonra bölgenin ihtiyacı olan römorklar üretmeye başladı. Uzun yıllar römork imalatını sürdüren firmamız bu süreç içerisinde kendini tarım makinaları alanında uzmanlaştırmak ve çiftçilerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için kültivatör, helezon üretmiştir. Tarıma verilen desteklerin artması, pancar üretim kotalarının artırılması ile birlikte bölgede ekilen pancarların hasadını kolaylaştırmak için 1989 yılında Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınmış ve 1990 yılında bölgede ilk pancar hasat makinasını üretmiştir. Pancar ekimi ve sökümü konusunda deneyimli olan firma yöneticilerimiz ilk önce kendi tarlalarında pancar hasadı yapmıştır. Makinadan verim aldıktan sonra pancar sökümü konusunda tecrübesini, üretim tekniği ile birleştirip dolaplı pancar söküm makinasını üretmiştir. O dönemlerde yılda 10-15 makina ile sektöre girerek, ilerleyen yıllarda bu sektörde pancar hasadının geleceğini belirlemiştir.

1999-2000 yılında gelişen teknolojinin doğrultusunda Bantlı Pancar Hasat Makinası ile pancar hasadında, dolaplı pancar hasat makinası dönemini kısmen kapatarak yeni bir dönem başlatmıştır. Bu girişim diğer firmalara örnek olmuş ve pancar hasat makinası ilerleyen yıllarda çok gelişmiştir.

AR-GE faaliyetlerini sürekli ilerleten Abdullah EKER Tarım Makina Sanayi bölgede üretilmeyen rotovatör (Toprak Frezesi) üretiminde ilerleyen yıllarda sektörün önde gelen firmalarından olacaktır. Teknolojinin gelişmeler ve ilerleme isteği Tam Otomatik Pancar Hasat Makinaları üretimine ayna tutmuş 2005 yılında EH5000 Tam Hidrolik Gözlü Pancar Hasat Makinasını siz değerli çiftçilerimize kazandırmanın onuru içerisinde üretim ve AR-GE faaliyetlerine devam etmiştir. Toprak Frezesi Rotovatör üretimi konusunda Vitesli ve Patlatmalı Rototiller ile bölgede öncü olmaya devam etmektedir. 2011 yılında ES2011 Pancar Hasat Makinası ve 2015 yılında Sıra Arası Çapalama Makinaları üretimine de başlayan firmamız değerli çiftçilerimizin vazgeçilmez markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Sürekli ilerlemeyi kendine şirket politikası haline getiren firmamız “Değişen Tarımın Büyüyen Gücü” olmaya devam etmektedir.

İletişim:

EKERLER MAKİNA Hamidiye Mah. Sanayi Sitesi 737. Sk. No:51/53 KARAMAN
+90 338 213 60 73
+90 338 214 23 07
Badem Kırma Makinesi