Badem Kırma Makinesi
Hayvancılık ve Yetiştiricilik

Çilekleriniz sera üretim sistemlerine uygun ayarlanabilir

 

 

Ürün yelpazesini ürün çeşitliliğine göre çeşitlendirmek isteyen sera yetiştiricileri, yenilebilir ürünlerde yenilebilir meyveleri düşünmek isteyebilirler.

Seralarda sıcaklık nasıl olmalıdır ?

Seralarda yetiştirilen çilekler, Temel’in birçok gıda ürünü için çalışan bir sıcaklık olduğunu söyleyen 77ºF (25ºC) ‘nin altındaki sıcaklıkları tercih ediyor. Çilekler için ideal sıcaklık aralığı 65ºF-77ºF’dir (18ºC -24ºC).

“Sıcaklık 77ºF’nin üzerine çıkmamalı çünkü daha yüksek sıcaklıklar büyümeyi olumsuz etkileyebilir” dedi. “Gece sıcaklığı çilekler için çok daha önemlidir. Gece sıcaklıklarını 50ºF-54ºF (10ºC-12ºC) arasında tutmaya çalışıyoruz. Geceleri sıcaklığı 59ºF (15ºC) altında tutabilmek, çilek için kritik öneme sahiptir çünkü daha yüksek gece sıcaklıkları meyvede solunum nedeniyle daha düşük kaliteye neden olmaktadır.

 

“Seralar gece 59ºF’ye veya daha düşük bir sıcaklığa kadar soğutulamıyorsa, meyve kalitesi büyük ölçüde etkilenecektir. Asıl olarak asitlik çok yüksek olacaktır. Şeker içeriği çok düşük olacak ve meyvenin yüzeyi kapalı olacaktır. Çilek, yumuşak veya yumuşak olmaya başlar. Doku, tatlılık ve asitliğin tümü sıcaklıktan etkilenir. ”

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar* olarak işaretlendi

Bu HTML etiketleri ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Badem Kırma Makinesi